У Піцеры католікі маліліся на магіле 45 тыс. рэпрэсаваных
- Written by katolik-gomel.by
- Published in Царква
- Add new comment
Тут устаноўлены шматлікія памятныя знакі, у тым ліку беларускі.
1 ноября, накануне Дня поминовения усопших, петербургские католики отправились на молитву на Левашовскую пустошь. Здесь захоронено около 45 000 жертв сталинских репрессий. На мемориальном кладбище установлены многочисленные памятные знаки, в том числе Белорусский, Польский, Итальянский, Еврейский, Немецкий, Украинский, Латышский и Литовский. Также несколько лет назад здесь был установлен памятник католикам СССР, жертвам политических репрессий. Фоторепортаж Евгения Мартыновича публикует Gaudete.ru
Напомним, в Гомеле молитва о жертвах репрессий пройдет 2 ноября у креста на месте массовых расстрелов.
Last modified onПанядзелак, 02 Лістапад 2015 13:52
Related items
-
Першыя пілігрымкі выйшлі ў Будслаў: яны будуць ісці пешшу 9 дзён
-
Новы трэнд: яшчэ адзін блогер прадставіўся святаром. Гэтым разам – у Беларусі
-
Быць знакам надзеі і прымірэння – у Царкве патлумачылі сэнс акцый у гадавіну вайны
-
Будслаў-2026: калі будзе фэст, праграма, асаблівасці
-
Дзеля пілігрымкі прапусціла выпускны – ці не пайсці зноў? Беларуска задалася пытаннем пра паломніцтвы ў Будслаў